Hakkımızda

Jtr Mücevher Tasarımı Yarışması 2009 yılından bu yana Mücevher İhracatçıları Birliği tarafından başarıyla düzenlenmektedir. Yarışma ile birlik mücevher tasarımında yaratıcılığı teşvik ederek çarpıcı, çağdaş tasarımların yaratılması için bir platform yaratmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda, genç, başarılı, yaratıcı, tasarımcıların sektöre kazandırılmasına yardımcı olmaktadır. Yarışmada ödül kazanan ürünler ve tasarımlar ile katma değeri yüksek ürünler geliştirmekte ve takı tasarımının yaygınlaştırmaktadır. Yarışmanın yaratmış olduğu farkındalık ile genç tasarımcılar, mücevher ve takı tasarımını çalışma alanı olarak daha çok tercih etmeye başlamışlardır.

Mücevher İhracatçıları Birliği, yarışma ile birlikte Türk mücevher sektörünün ihracatında rekabet gücünü artırmayı da hedeflemektedir. Yarışmalarımıza katılan bazı eserler üretime geçme şansını yakalarken, proje sahibi tasarımcılarımızda ihracatçı firmalarımızda istihdam edilme imkanına kavuşmaktadır.

Seçici kurul üyeleri arasında ünlü tasarımcıların, sektör profesyonellerin, Türkiye ve Dünya’da marka olmayı başarmış, sektör kuruluşlarının üst düzey yöneticilerinin ve İMMİB yetkililerinin yer aldığı yarışmada birçok proje ödüle layık bulunmuştur.

Her sene birbirinden yaratıcı ve yetenekli tasarımcıların katılım gösterdiği yarışmalar sanayicilerimiz ve basın yayın kuruluşlarınca da ilgiliyle karşılanmaktadır.